Mercedes Elektrikli Araba’ya yatırım yapacak

Mercedes-Benz, yeni “kompakt elektrikli araba” üretmek için Fransa’daki Hambach tesisine 589 milyon Dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Fabrika şu anda tamamen elektrikli olan Daimler için akıllı arabalar üretiyor, ancak yeni yatırım Mercedes-Benz’in yeni kompakt elektrikli aracı için olacak.Ünlü otomobil üreticisi, elekrikli araçlar konusunda oldukça iddialı hedeflere sahip. Öyleki, marka 2022 yılına kadar, tüm otomobil modellerinin elektrikli versiyonlarını sunmayı planlıyor.

Mercedes-Benz’in daha geniş kapsamlı elektrikli araç çalışması ise, gelecek yıl, elektrikli “EQC” SUV olan araçlar ile tamamen elektrikli “EQ” alt markası altında başlayacak.Mercedes-Benz’in Hambach’daki yeni modelin hazırlıklarının kısa sürede başlayacak ve yapılan bu büyük yatırım, yeni tesislerin inşası ve yeni ürün kendisi için harcanacak. Ayrıca montaj tesisleri genişletilecek ve sitenin altyapısını yeniden şekillendirecek.

Kaynak 

Üretime ne zaman başlanacağı belirtilmese de Mercedez Benz’in 2022 yılına kadar birçok elektrikli aracı piyasaya sürmesi bekleniyor.

Mustafa Fazlıoğlu

Mustafa FAZLIOĞLU;1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......

Next Post

2017 yılında yenilenebilir enerji üretimi 465 TWh’a ulaştı

Pts May 28 , 2018
Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA) tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, 75 ülkedeki şirketler 2017 yılında yenilenebilir kaynaklardan 465 terawatt saat (TWh) elektrik üretimi gerçekleştirdi. Rapora göre, üretim maliyetlerindeki düşüşün sürmesi ve şirketlerin elektrik faturalarını azaltmak istemesiyle yenilenebilir enerji talebi artacak. Ayrıca gelecekteki fiyat artışlarına karşı korunma çabaları ve sürdürülebilirlik […]