Esnek, kendinden yapışkanlı kapasitif sensör kafası Seviye tespiti artık daha kolay

Cam, plastik veya seramikten yapılmış ve iletken olmayan kap veya boru dış duvarlarında temassız ve sürekli seviye tespiti gerçekleştirebilmek adına Balluff kendinden yapışkanlı, IP 64 korumalı kapasitif sensör kafası sunmaktadır.

Maksimum 850 mm uzunluğa kadar algılama mesafesine sahip esnek sensör kafası, ayrı uzunluklara (minimum 108 mm) kısaltılabilir ve entegre yapışkan yüzey sayesinde ek aksesuarlara ihtiyaç duymadan konteynır duvarlarına kolayca entegre edilebilir. Polar ve sulu ortam için duvar kalınlığı 2 ila 6 mm arasında olabilir veya yağ veya dökme malzemeler gibi iletken olmayan ortamlar için 2 mm’ye kadar çıkabilir.

Sensör, Balluff tarafından sunulan BAE tipi sensör amplifikatörleri ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Opsiyonel amplifikatör, seviyelerin tüm ölçüm aralığı boyunca analog değerler olarak (0…10 V, 4…20 mA), veya IO-Link üzerinden veya da minimum yahut maksimum değer aşımı olarak kesintisiz şekilde saptanmasını sağlar. Hem IO-Link hem de analog uygunluk amplifikatörü çok yönlü ayar olanakları sunmaktadır.

Mustafa Fazlıoğlu

Mustafa FAZLIOĞLU;1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......

Next Post

ICSG 2018'e sektör liderleri konuk olacak

Cts Oca 6 , 2018
25-26 Nisan 2018’de İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Türkiye’nin enerji sektöründeki en büyük etkinliklerinden olan 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG 2018) 1. Yürütme Kurulu Toplantısı, Enerji Piyasası Düzenleme  Kurumu (EPDK) Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk başkanlığında gerçekleştirildi. ICSG 2018’de dünya sektör liderlerinden üst düzey konuşmacılar bir araya gelecek. EPDK […]