Vestas EDF’ye 249 MW türbin sağlayacak

Vestas, Fransız EDF Renewables şirketine Teksas’ta kuracağı 273 MW’lık Las Majadas Rüzgar Santrali için 249 MW türbin sağlayacak.

Fransız enerji şirketi EDF’nin yenilenebilir enerji kolu EDF Renewables, ABD’nin Teksas Eyaleti’nde kuracağı 273 MW’lık Las Majadas Rüzgar Santrali projesi için Danimarkalı rüzgar türbini üreticisi Vestas’dan daha fazla türbin sipariş etti. EDF Renewables daha önce proje kapsamında Vestas’tan 2 MW’lık türbinlerden bir kısmını almıştı. Şimdide şirket Vestas’ın V120-2.2 MW model türbinlerinden toplam 249 MW daha sipariş etti. 

Türbinlerin sevkiyatının önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde başlaması planlanıyor. Santralin kurulumu ise teslimatı izleyen üç ay içerisinde tamamlanacak. Vestas türbinlerin yanısıra 5 yıllık bakım ve onarım hizmeti de sunacak. 

Kaynak: Vestas EDF’ye 249 MW türbin sağlayacak

Mustafa Fazlıoğlu

Mustafa FAZLIOĞLU;1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......

Next Post

Portekiz 1350 MW'lik GES ihalesi düzenleyecek

Per May 23 , 2019
2023 yılına kadar güneş enerjisi kurulu gücünü 9 kat arttırmayı hedefleyen Portekiz, 1350 MW’lık ihale düzenleyecek. Portekiz Çevre Bakanı Joao Matos Fernandes, gerçekleştirilen lisans yönetmeliği değişikliği sonrası hükümetin 1350 MW güneş enerjisi kapasitesini ihale edeceğini açıkladı. GÜNEŞ KURULU GÜCÜ 9 KATA KADAR ARTTIRILACAK Portekiz Bakanlar Kurulu, yeni güneş enerjisi kapasitelerin ruhsatlandırılma […]