Vestas EDF’ye 249 MW türbin sağlayacak

Vestas, Fransız EDF Renewables şirketine Teksas’ta kuracağı 273 MW’lık Las Majadas Rüzgar Santrali için 249 MW türbin sağlayacak.

Fransız enerji şirketi EDF’nin yenilenebilir enerji kolu EDF Renewables, ABD’nin Teksas Eyaleti’nde kuracağı 273 MW’lık Las Majadas Rüzgar Santrali projesi için Danimarkalı rüzgar türbini üreticisi Vestas’dan daha fazla türbin sipariş etti. EDF Renewables daha önce proje kapsamında Vestas’tan 2 MW’lık türbinlerden bir kısmını almıştı. Şimdide şirket Vestas’ın V120-2.2 MW model türbinlerinden toplam 249 MW daha sipariş etti. 

Türbinlerin sevkiyatının önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde başlaması planlanıyor. Santralin kurulumu ise teslimatı izleyen üç ay içerisinde tamamlanacak. Vestas türbinlerin yanısıra 5 yıllık bakım ve onarım hizmeti de sunacak. 

Kaynak: Vestas EDF’ye 249 MW türbin sağlayacak

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......