Panasonic Eco Solutions Türkiye kuruluşunu kutladı

2018 yılında elektrik tesisat ekipmanları sektöründe global pazar lideri olmayı hedefleyen Panasonic, ülkemizdeki yatırımlarına devam ediyor. Kuruluş, bu amaçla ve Türkiye’deki üretimini daha da artırmak üzere çok önemli bir hamleyi daha hayata geçirdi. 2014 yılından bu yana dünya teknoloji devi Panasonic bünyesinde faaliyetlerini sürdüren, anahtar ve priz sektörünün lider markası VİKO’nun şirket unvanının “Panasonic Eco Solutions Elektrik Sanayi ve Ticaret AŞ olarak değişmesi kapsamında, pek çok farklı ülkeden 400 iş ortağının katılımı ile İstanbul Hyatt Regency Otel’de büyük bir organizasyon gerçekleştirildi.

Panasonic’in 2014 yılında gerçekleştirdiği ve son dönemlerde ülkemizdeki en önemli yabancı sermaye girişimi olan yatırımla birlikte Panasonic Eco Solutions grubuna bağlı olarak faaliyet göstermeye başlayan VİKO’nun kurumsal kimlik ve unvan değişikliğini kapsayan önemli değişim, geçtiğimiz günlerde Hyatt Regency Oteli’nde düzenlenen muhteşem lansmanda şirketin iş ortakları ile paylaşıldı. Panasonic Eco Solutions Şirketi Başkanı Makoto Kitano, Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara, Jetro İstanbul Genel Müdürü Yasuyuki İshiga ve Panasonic Eco Solutions Türkiye’nin üst düzey yöneticileri ile dünyanın birçok ülkesinden yaklaşık 400 bayi ve tedarikçisinin katıldığı programın sunuculuğunu ise Neslihan Maltepe yaptı. Sevilen Pop Sanatçısı İrem Derici’nin sahne aldığı organizasyonda ayrıca ünlü Şair ve Yazar Sunay Akın, Türk Japon dostluğunun tarihsel boyutunu içeren etkileyici sunumu ile programa renk kattı.

“Türkiye Çok Büyük Bir Öneme Sahip” 

Panasonic Eco Solutions Şirketi Başkanı Makoto Kitano yaptığı konuşmasında “Panasonic denildiğinde, TV ve bilgisayar gibi elektrikli ev aletleri aklına gelen kişi sayısının oldukça yüksek olduğunu zannediyorum, ancak bilmenizi isterim ki şirketimizin ilk kuruluş yıllarındaki ürünleri elektrik tesisat ekipmanları kapsamındaydı. Kurulduğumuz 1918 yılından itibaren geçen 100 yıllık sürede Panasonic, elektrik tesisat ekipmanlarının üretim ve satışını sürdürdü. 2018 yılında bu sektörde dünyada bir numaraya yükselmeyi hedefledi. Bugün buraya Avrupa, Orta Doğu, Asya, Afrika bölgelerinin katılım göstermesinin nedeni, şahsıma göre Türkiye’nin oldukça büyük ve stratejik bir öneme sahip bulunmasındandır.” diyerek sözlerini tamamladı.

“Türkiye’deki üretimlerimizi daha da arttırmak istiyoruz.” 

Panasonic Eco Solutions Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Takaki Oguri’nin Türkiye’deki üretimi artırmaya yönelik stratejilerine vurgu yaptığı konuşmasında “2014 yılından itibaren VİKO’ya yaptığımız yatırımla birlikte Türkiye’deki faaliyetlerimizi başlatmış bulunmaktayız. Bu noktadan itibaren yaklaşık 3 yıldır, bugün burada bulunan değerli iş ortaklarımız sayesinde faaliyetlerimizi daha da genişletme imkânına sahip olduk. Bu vesileyle hepinize en samimi duygularımla şükranlarımı sunarım. Biz 2018 yılında elektrik tesisat ekipmanları sektöründe Global Pazar liderliğini hedefleyerek, Türkiye’deki üretimlerimizi daha da artırmak istiyoruz.” şeklindeki sözleri katılımcılarda büyük bir motivasyon oluşturdu.

“Hep birlikte daha büyük başarılar inşa edeceğimize olan inancımız tam.” 

Panasonic Eco Solutions Türkiye Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın ise konuşmasında “Şirketimizin dünyanın en değerli ve köklü markaları arasında yer alan Panasonic grubuna katılarak her anlamda daha da güçlenmesi, Panasonic’in ülkemize verdiği önemin açık bir göstergesidir. Panasonic tarafından tesislerimize birçok yatırım gerçekleştirilmiş ve 2014 yılında 750 olan çalışan sayımız 950’ye ulaştırılarak, istihdama da çok önemli katkılar sağlanmıştır. Önümüzdeki süreçte çok daha güçlü bir geleceğe doğru ilerleyeceğimize ve Panasonic çatısı altında sektörümüzün lider şirketi olarak, hep birlikte daha büyük başarılar inşa edeceğimize olan inancımız tamdır.” dedi.

Çok Daha Başarılı Bir Geleceğe Doğru El Ele Verdiler! 

Programın son bölümünde yer alan ve Panasonic Eco Solutions Türkiye’nin doğuşunu sembolize eden “Hep birlikte daha başarılı bir geleceğe” temalı pasta, oluşturduğu birlik ve başarı duygusu ile konukların büyük beğenisini topladı. Daha sonra sahne alan ünlü sanatçı İrem Derici, birbirinden güzel şarkılarıyla Panasonic Eco Solutions Türkiye ailesine unutulmaz bir gece yaşattı.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......