Aydınlatma Devi Sylvania’nın Türkiye ofisi açıldı

Aydınlatma sektöründe köklü geçmişi ile dünya liderlerinden Sylvania Türkiye ofis açılışı, sektörün önemli isimlerinin bir araya geldiği törenle gerçekleştirildi.

Dünya çapında yenilikçi aydınlatma ürünleri ve çözümleri sunan Sylvania, Türkiye pazarında aktif bir oyuncu olma hedefiyle, Kavacık’daki İstanbul ofis açılışını 17 Kasım tarihinde gerçekleştirdiği lansman ile duyurdu. Küresel ölçekli deneyimi ve kapsamlı ürün gamı ile Türkiye pazarının öncü oyuncuları arasında yer almayı hedefleyen Sylvania, Türkiye’deki ilk yılında minimum %7 pazar payı hedefliyor.

Feilo Sylvania Türkiye Genel Müdürlüğü görevini Aydınlatma sektörünün deneyimli isimlerinden Azim Tuncinar yürütecek

Feilo Sylvania’nın Türkiye’de de üretim planları olduğuna dikkat çeken Feilo Sylvania Türkiye Genel Müdürü Azim Tuncinar açılış konuşmasında şunları söyledi: “Küresel ölçekli deneyimi ve kapsamlı ürün gamı ile Türkiye pazarının öncü oyuncuları arasında yer almayı hedefleyen Sylvania olarak, Türkiye’deki ilk yılımızda minimum %7 pazar payı hedefliyoruz. Türkiye’de öncelikle profesyonel ve tüketici satış kanallarında faaliyet göstereceğiz. Türkiye’de yerli üretim çözümleriyle ilgili olarak önemli yatırımlar gerçekleştirmeyi planlıyoruz”

110 yıllık geçmişe sahip olan şirket, enerji verimliliği, aydınlatma tasarımı, IoT yönetimi gibi alanlarda öncü çözümler sunuyor. Faaliyet gösterdiği pazarlarda liderliği üstlenen Sylvania, başta eğitim, konaklama, lojistik, müzecilik, perakende ve inşaat olmak üzere tüm sektörlere yönelik yenilikçi aydınlatma çözümleri sunabilecek bir ürün portföyüne ve proje dizayn departmanlarıyla donanımlı, deneyimli bir kadroya sahip. Şirket ayrıca Türkiye’deki Madam Tussauds’nun tüm aydınlatmasını yapan firma olarak da tanınıyor. Türkiye’deki yeni yapılanması ve gelişmiş bayi kanalı ile istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Feilo Sylvania hakkında

Feilo Sylvania, 2016 yılında, Çin’in en güçlü aydınlatma ürünleri üreticisi Shanghai Feilo Acoustics Co., Ltd’nin aydınlatma ürünleri alanında 100 yılı aşkın bir deneyime sahip Sylvania’yı satın alması ile kurulmuştur. Şirket, profesyonel ve mimari aydınlatma çözümleri alanında liderliği üstlenmektedir. Aydınlatma alanında köklü bir geçmiş üzerine kurulu olan Feilo Sylvania, uluslararası çapta öncü ürün ve sistemler sunmaktadır ve en iyi ürün, hizmet ve danışmanlığı sunma misyonuyla çalışmalarını yürütmektedir. Şirket bünyesinde üç farklı iş birimini temsil eden Concord, Lumiance ve Sylvania; dünya çapında yüksek kalite ve enerji verimliliği sunan ürünleriyle aydınlatma ihtiyaçlarına özel çözümler yaratmaktadır.

Feilo Sylvania’nın %80 hisselerine sahip olan Shanghai Feilo Acoustics Co., Ltd, 1984 yılında, Çin’in ilk anonim şirketi olarak kurulmuştur. 2014 yılında şirket yapısında değişikliğe giden Feilo; Shanghai Yaming Lighting Co Ltd, Beijing Shen’an Group ve Shanghai Sunlight Enterprise Co Ltd.’den oluşmak üzere bir ortak girişim şirketine dönüşmüştür. Sylvania’nın satın alınmasıyla birlikte Feilo, dünya çapında üretim merkezleri, lojistik üsleri ve Ar-Ge teknoloji merkezlerine sahip olmuş ve 48 ülkeyi kapsayan bir pazar erişimi kazanmıştır.

Feilo Sylvania’nın Avrupa’da güçlü bir üretim deneyimi bulunmaktadır. Şirket markaları olan Concord, Lumiance ve Sylvania, 100 yılı aşkın süredir Belçika, Almanya, Fransa ve İngiltere’de aydınlatma ürünleri üretmektedir. Mükemmellik odaklı bu deneyim doğrultusunda Feilo Sylvania, yenilikçi tasarım ve gelişimi hedeflemektedir. Bu sayede sürekli değişen pazar dinamiklerine uygun ürün ve çözümler geliştirmektedir.

Aydınlatma sektöründe köklü geçmişi ile dünya liderlerinden Sylvania Türkiye ofis açılışı, sektörün önemli isimlerinin bir araya geldiği törenle gerçekleştirildi.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......