Trafolar sosyal mesajlarla renkleniyor

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) toplumsal ve güncel sorunların çözümüne katkı sağlamak amacıyla “Trafolar Konuşuyor” projesini hayata geçirdi.

UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü, grafiti sanatçılarını verilen desteklerle trafo binalarına kadına şiddet, trafik kuralları, madde bağımlılığı, kan bağışı gibi konularda sosyal mesajları yazıldığını söyledi.

UEDAŞ Genel Müdürü Gümüşlü, “Trafoları boş bir binadan veya reklam mecrası olmaktan dışarı çıkararak hiçbir ticari kaygı olmadan toplumla konuşan yerler haline getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Toplumsal ve güncel sorunların çözümüne katkı sağlamanın amaçlandığı projeye ilişkin konuşan UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatandaşlarımıza hizmet verirken toplumsal ve güncel sorunların çözümüne katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Trafo merkezlerini sosyal içerikli, algıda fayda sağlayacak, hatalara dokunacak, insan hayatına katkı sunacak bir platforma çevirdik. Grafiti sanatçısı arkadaşlarla ve kamu kurumlarıyla iş birliği yaparak, hangi mesajları vermemizde fayda olacağına karar verip trafo binalarının soğuk ve karanlık yüzünü topluma faydalı bir hale getirmek bir proje başlattık”.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......