Schréder Aydınlatma Türkiye’deki faaliyetlerine Dubai merkezli Schreder Gulf ile devam etme kararı aldı

Dış aydınlatmada dünyada önemli bir yere sahip olan Schréder, yeni organizasyonu ile Türkiye’deki faaliyetlerine Dubai merkezli Schreder Gulf ile devam etme kararı aldı. 

1906 yılında Belçika’da kurulan ve 111 senedir dünya genelinde 46 şirketiyle faaliyet gösteren Schréder, dünya genelindeki yeniden yapılanması ve yepyeni hedefleriyle, Türkiye’deki faaliyetlerine Dubai merkezli Schréder Gulf ile devam etme kararı aldı.  Schréder, Türkiye’nin yanısıra Kuzey Amerika, Vietnam, Singapur ve Çin’de de yeniden yapılanıyor.

“Türkiye’de önemli başarılara imza attık”

Schréder Aydınlatma Genel Müdürü Zeynep Akkaya

Konuyla ilgili bilgi veren Schréder Aydınlatma Genel Müdürü Zeynep Akkaya, “1993 yılından bu yana Türkiye’deyiz. 2016 yılına kadar ülke ofisi olarak faaliyet gösterdiğimiz Türkiye’de, yakaladığımız başarı, 2016 yılı başında yolumuza şirket olarak devam etmemizi sağladı. 24 yıllık süreçte Türkiye’de önemli başarılara imza attık. Türkiye’de, aydınlatma tasarımı ve çözümleri alanında gerçekleştirdiğimiz Karadeniz Sahilyolu Tünelleri, Konak Tüneli, Cankurtaran Tüneli, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü otoyol aydınlatma çalışmaları, İstanbul İstinye Park Alışveriş Merkezi’nin tüm dış aydınlatması, Osman Gazi Köprüsü Otoyol ve Dekoratif Aydınlatması ve ‘Taksim Meydanı ve Yakın Çevresi Düzenleme Projesi’ kapsamında Taksim Meydanı aydınlatması gibi projeleri hayata geçirdik.

Globalde alınan yeniden yapılanma kararıyla Schréder, Türkiye’deki faaliyetlerini devretme kararı aldı. Schréder, bizimle birlikte aralarında Çin, Kuzey Amerika, Vietnam ve Singapur’un da bulunduğu farklı ülkelerde  faaliyetlerini yapılandırıyor. Bu karara üzülsek de Türkiye’de imza attığımız projelerle gurur duyuyoruz ve yeni yapılanma ile başarımızın artarak sürdürüleceğine  inanıyoruz . Türkiye pazarının yönetimi Schréder Gulf’e devredildi ve bu devir ile birlikte yeni organizasyon için İstanbul’da bir İrtibat Ofisi açılıyor. Türkiye’deki faaliyetlerimize aynı şekilde devam ediyoruz, değişen sadece çalışma şeklimiz olacak. Daha önce direkt satış ile yürüttüğümüz ticari süreçlerimizi bayiler aracılığıyla takip edeceğiz. Benim Genel Müdür olarak görevim 30 Haziran 2018 itibariyle son buluyor, görevimi İstanbul’da yer alarak Türkiye İrtibat Ofisi’ni yönetecek Melik Özpehlivan’a devrediyorum. Devam eden işbirliklerinde Melik Özpehlivan ile iletişime geçilerek süreçleri tamamlayacağız. Türkiye’de bu yeni yapılanma ile faaliyetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Schréder’in yeni marka kimliği “Experts in Lightability” tanıtıldı

Aydınlatma konusundaki uzmanlığı tanımlayan yeni marka kimliği Lightability hakkında da bilgi veren Schréder Aydınlatma Genel Müdürü Zeynep Akkaya, “Lightability, Schréder’in yaptığı işi, nasıl yaptığını ve şirketin ne anlama geldiğini temsil etmek için yaratılan bir kelimedir. Aydınlatmanın verimlilik, yenilikçilik, sürdürülebilirlik ve uzmanlık yoluyla kullanılma şeklini yeniden şekillendirilmesini ifade ediyor. Mart 2018’de Frankfurt’ta düzenlenen Light&Building fuarında tanıtımını yaptığımız yeni marka kimliğimiz ile 111 yıllık uzmanlığımıza vurgu yapıyoruz. İnsanları güçlendiren, yaşamlarını etkileyen, toplulukları destekleyen, alanları, şehirleri ve gezegenleri dönüştürebilen aydınlatma konusunda en yüksek potansiyele ulaşmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......