87 Dakikada Robot Programcısı Olmak Mümkün

Universal Robots endüstriyel süreçlerde rekabet avantajı yaratmak için verimliliği artıran kolay uygulanabilir araçlara yönelen tüm sektörlere UR+ ve UR Akademi ile çözüm sağlıyor. İş birliğine dayalı (kolaboratif robot) Cobot firması Universal Robots, robot teknolojisindeki liderliğini müşteri destek hizmetleriyle de sürdürüyor. Ücretsiz çevrimiçi platform UR+ ile robot kurulumunda A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları karşılarken, UR Akademi ile iş birliğine dayalı robot (Cobot) kavramını öğrenmek ve robot programcısı olmak isteyenler için ücretsiz bir platform sunuyor.

‘TAK-ÇALIŞTIR VE ÜRETİME BAŞLA!’ 

Universal Robots, insan teknoloji etkileşimini daha kolay ve yakın hale getirmesine yardımcı olacak şekilde oluşturduğu UR+ ekosistemi sayesinde otomasyonu herkes için ulaşılabilir hale getiriyor. UR+ ürünleri kolay programlanabilir olması (robot programlama uzmanlığı gerektirmez), esnek konumlandırma ve iş birliğine dayalı yapısı sayesinde endüstride, üniversitelerde, vb. birçok alanda verimli şekilde kullanılabiliyor. Universal Robots son tüketicilere, distribütörlere, sistem entegratörlerine, UR+ ürünlerini geliştirmek ve ticarileştirmek isteyenlere yenilikçi UR+ ‘Tak-Çalıştır ve Üretime Başla!’ uygulaması ile kolay ve hızlı kurulum ve programlama imkanı sağlıyor. Robot Tutucu (gripper) vb. yardımcı ekipmanlar, aksesuarlardan kamera sistemleri ve yazılıma kadar ihtiyaç duyulan her şey UR+ platformunda bulunabiliyor.

UNİVERSAL ROBOTS OTOMASYONU A’DAN Z’YE KOLAYLAŞTIRIYOR

Universal Robots’un insan makine iş birliğine dayalı çalışma konsepti ve ileri teknolojisiyle çeşitli endüstri kollarında kullanıcılara önemli avantajlar sağlayan çalışmaları eğitim hizmetlerine de yansıyor. Universal Robots, UR Akademi ile iş birliğine dayalı robot (Cobot) kavramını öğrenmek isteyenler için ücretsiz bir platform sunuyor. UR Akademi’de kolay çevrimiçi eğitim modülleri, etkileşimli simülasyonlar yoluyla uygulamalı öğrenim imkanı sunuyor. UR Akademi, robot programcısı olmak için dünya çapında 130’dan fazla ülkeden katılan 24 binden fazla kullanıcıya sahip. İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Çince, Japonca ve Korece olarak 7 dilde sunulan 9 online modül, robot teknolojisi alanında tecrübesi olmayan kullanıcılara dahi önemli bir kolaylık sağlıyor. İlerleyen günlerde Türkçe seçeneğinin de hayata geçirilerek daha fazla kullanıcıya bu imkanın sağlanması planlanıyor. UR Akademi sayesinde sadece 87 dakikada robot programcısı olunabiliyor. Online olarak sunulan eğitime Universal Robots web sayfasından ulaşılabiliyor.

KOLAY PROGRAMLAMA, HIZLI KURULUM, ESNEK KONUMLANDIRMA VE UYGULAMA

Merkezi Danimarka’da olan 2005’te kurulan Universal Robots; ‘Cobots’ (Collaborative Robots) olarak adlandırılan, hafif ve esnek robot kollarıyla endüstriyel robotiği yeniden keşfetmiştir. UR3, UR5 ve UR10 olarak farklı erişim ve taşıma kapasitesiyle üç temel ‘cobots’ mevcuttur. Universal Robots’un 50’den fazla ülkede distribütörlüğü bulunuyor. Universal Robots’un ürünleri metal, makine, otomotiv, gıda ve tarım, mobilya, ilaç ve kimya, plastik ve polimer vb. birçok sektörde kullanılmaktadır. Yenilikçi UR+ ‘Tak ve Çalıştır’ uygulamasıyla kolay ve hızlı kurulum sağlayabilen Universal Robots, ücretsiz online eğitim sunulan Universal Robots Academy ile iş birliğine dayalı robot kavramlarını öğrenmek isteyenler için bir platform sunuyor. Kolay programlama, hızlı kurulum, esnek konumlandırma ve uygulama, iş birliğine dayalı, insan ile beraber çalışmaya uygun yapısıyla (risk değerlendirmesine bağlıdır) kullanıcılara avantaj sağlayan Universal Robots, enerji verimliliği, az alan kaplamasıyla sağladığı alan tasarrufuyla da işletmelerin maliyetlerini azaltmaktır.Kaynak

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......