Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nin altıncısını düzenleniyor

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi; elektrik, elektronik, enerji, aydınlatma, otomasyon ile elektrik mühendisliğinin diğer önemli sektörlerinin yer aldığı Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nin altıncısını düzenliyor.

Meslek alanımıza ilişkin gelişmelerin izlenmesi, üniversiteler ile sanayi arasında işbirliğinin sağlanması, mühendislik uygulamalarının ve etkileşim içinde bulunan diğer alanlardaki bilimsel ve teknolojik gelişmelerin sunulması, değerlendirilmesi ve tartışılması amacıyla gerçekleştirilen etkinliğin ilki 2009 yılında 1024 kişinin katılımıyla; ikincisi 2011 yılında 1348 kişinin katılımıyla; üçüncüsü 2013 yılında 4476 kişinin katılımıyla; dördüncüsü 2015 yılında 5032 kişinin katılımıyla; beşincisi 2017 yılında 5051 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Etkinliklerin bir yenisi VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi adı altında “Geleceğin Elektrik Tesisleri ve Dijitalleşme” ana temasıyla 16-19 Ekim 2019 tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenecektir.

Kongre çerçevesinde; X.Ulusal Aydınlatma Sempozyumu, V. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu, IV. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu, I. Binalarda Elektrik Tesisatı Sempozyumu’nun yanısıra geleceğin mühendisliğine ilişkin değerlendirmelerin olacağı Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları başlıklı özel etkinlik ile serbest müşavir mühendislerin (SMM) sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirileceği SMM Forumu düzenlenerek katılımcıların zengin içerikli etkinliklerle buluşması sağlanacaktır.

http://tesisatkongresi.org/program-2019-taslak/

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......