Günsan, çevre dostu ürünleriyle enerjide ve bütçede tasarruf sağlıyor

Aydınlatmayı kontrol altında tutma imkânı

İklim değişikliği sorunu ve enerji kaynaklarının hızla tükenmesi dünya için büyük bir problem oluşturmaya devam ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tasarlanan tasarruf ve pratiklik sunan sistemleri bilinçli bir şekilde yaşam alanlarına dahil etmek önem kazanıyor. Günsan, geliştirdiği çeşitli çözümler ile yaşam alanlarında kolaylık sağlarken, enerji tasarrufu yapmaya da destek oluyor.

Yaşam alanlarında enerji tasarrufuna sahip ürünler kullanmak, hem ekonomik açıdan hem de gezegenimizdeki enerji tüketimi bakımından fayda sağlıyor. Bu kapsamda enerji tasarrufuna imkan sunan çevre dostu ürünler geliştiren Günsan, gerek işletmeler gerekse konut projelerinde kullanılabilecek aydınlatma sistemleri ile hem enerji hem de bütçe tasarrufu yapmayı sağlıyor.

İnovatif ürünler ile hem bütçe hem enerji tasarrufu

Aydınlatma sistemleri denilince akla ilk gelen enerji tasarrufu sağlayan lambalar olsa da bu konuda anahtarlar prizler de önemli bir rol oynuyor. Bu kapsamda geliştirilen aydınlatmanın parlaklığını ve ışığın dozunu ayarlamayı sağlayan Günsan Dimmer anahtar serisi, krem, beyaz ve fildişi beyaz renk tercihleri ile her zevke hitap ediyor. Voltaj ayarı sayesinde daha az elektrik harcanmasına yardımcı olan Günsan Dimmer iç mekan aydınlatmada önemli ölçüde enerji tasarrufu yapılmasına imkan sunuyor. Bunun yanı sıra gereksiz enerji kullanımının önüne geçmek için tasarlanan Günsan Hareket Sensörü, özellikle kapalı ve ışık görmeyen yerlerde içerisindeki detektör sayesinde insan hareketlerini algılayarak daha tasarruflu bir kullanım sağlıyor. Günsan’ın bir diğer enerji tasarruflu tasarımı Energy Saver ise otel gibi insan giriş çıkışının yoğun olduğu işletmelerde hayat kurtarıyor. Energy Saver kullanımı yapılan cihazlarda kart takılı olmadığında enerji kesiliyor. Böylece enerji sarfiyatının yüksek olduğu işletmeler elektriği daha verimli ve tasarruflu kullanabiliyor. 

Pratik ve tasarruflu şarj imkanı

Aydınlatmaların yanı sıra günümüzün vazgeçilmezi olan elektronik cihazların şarj edilme süreci de enerjinin en çok harcandığı alanlardan biri. Bu bağlamda akıllı telefon, tablet, kamera gibi elektronik cihazların şarj edilmesi için geliştirilen Günsan Eqona ve Radius serisindeki 2 Çıkışlı USB şarj prizleri, hızlı şarj teknolojisi ile cihazları çok daha kısa sürede şarj ederek enerji tasarrufu yapmaya imkan sunuyor. 2 çıkışı sayesinde aynı anda iki cihazın şarj edilmesine olanak sağlayan seri, fil dişi beyazı, beyaz, krem, gümüş, füme, bej, siyah ve mocha renk tercihleriyle her evin stiline uyum sağlıyor. 

Günsan Hakkında
 
1982’de anahtar priz ve elektrik aksesuarları imalatı yapmak üzere kurulan Günsan, 1995’te halen üretiminin devam ettiği endüstriyel tesisine geçti. Anahtar-priz üretimi ile Türkiye’nin sektöründe öncü şirketlerinden biri olan Günsan, inşaat sektöründe alçak gerilim tesisatı ekipmanları olan elektrik anahtarı, priz, grup priz, şalt malzemesi, kompakt şalter, kaçak akım röleleri, sigorta kutuları ve aksesuarlarından oluşan 17.000 parçalık ürün portföyünü distribütörleri ve bayileri aracılığı ile hem ülke içine hem de dünyada 50’den fazla ülkeye ulaştırıyor

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......