Tracker ile Akışına Bırak!

Intra lighting, çığır açan bir yeniliğe imza atarak Tracker armatürleri ile akışkan formlu mimaride gömme lineer aydınlatma sorununu çözüyor.

Slovenya, Hırvatistan ve Sırbistan’daki üretim tesisleri ve dünyanın 7 farklı ülkesindeki ofisleriyle aydınlatma alanında uluslararası pazardaki varlığını her geçen gün daha da güçlendiren Intra lighting, duvar veya tavanların kavis yarıçapına mükemmel uyum sağlama özelliği ile akışkan mimariye adapte olabilen armatür serisi Tracker ile aydınlatma sektöründe bir ilke imza atıyor.

Çağdaş mimari, doğadan ve onun yumuşak, akışkan formlarından ilham alarak klasik ortogonal formların ötesine geçiyor. Intra lighting, maksimum esnekliğe sahip, tamamen gömme Tracker armatürü geliştirerek doğanın etkisine, onu her yönde tavizsiz bir şekilde takip ederek ve bir omurganın esnekliğiyle farklı duvar şekillerine mükemmel bir şekilde uyum sağlayarak yanıt veriyor.

Minimum 0,5 metre yarıçapa kadar hem dışbükey hem de içbükey montaj yüzeylerinin eğriliğine uyum sağlayabilen Tracker’ın destek yapısını geliştirirken, bir sürüngenin omurgasından ilham alınmış. Benzer armatürler Tracker gibi yukarı ve aşağı değil, yalnızca sol-sağ yönde hareket edebiliyor.

Tracker armatürü bir dizi yenilikçi avantaja sahip. Ürün, yüzeye sorunsuz bir şekilde adapte olurken düşük montaj yüksekliği sayesinde standart tavan profillerine mükemmel uyum gösteriyor. Alçıpan tavanlarda ve duvarlarda (alçı, fayans, ahşap) esneme özgürlüğü ile kolay, hassas ve hızlı kurulum imkanı sunan Tracker için özel olarak tasarlanmış aletler kurulumu oldukça basitleştiriyor. Kısa montaj derinliği birincil profillerin kesilmesini gereksiz hale getirdiğinden, tavan strüktürünün yük taşıma kapasitesinin zayıflamasını önlüyor. İstenilen şekilde bir araya getirilebilen çok çeşitli standart modüle sahip olan Tracker, sıradan silikon LED şeritler ile yüksek lümen çıkışı sağlıyor.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......