Oracle, Müşteri Deneyimi Yönetimine Daha Akıllı bir Yaklaşım Getiriyor

Sohbet robotları, yapay zeka ve geliştirilmiş mobil, video ve mesajlaşma fonksiyonları, müşteri hizmetleri profesyonellerinin mevcut iş süreçlerini dönüştürmelerini destekliyor

Oracle Müşteri Deneyimi (CX) Bulut Serisi’ndeki bir dizi yeni yeniliği duyurdu. Sohbet robotları ve yapay zeka gibi yeni yenilikçi teknolojileri, gelişmiş mobil, video ve mesajlaşma özellikleriyle birleştiren Oracle Müşteri Deneyimi Bulutu Serisi’ndeki en son güncellemeler, ticaret, pazarlama, satış ve hizmet profesyonellerinin BT karmaşıklığını azaltmalarına, yenilikçi müşteri deneyimleri sunmalarına ve maddi nitelikli iş sonuçları elde etmelerine imkan tanıyor.

Dijital teknolojiler müşterilerin markalarla etkileşimini temelden değiştirirken günümüzde yapay zeka ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi yeni nesil yenilikler de süreçte rol almaya başlıyor. Oracle Müşteri Deneyimi Bulut Serisi’ndeki en yeni gelişmelerle birlikte Oracle, müşteri deneyimi profesyonellerinin dijital iş dönüşümünü yönetmelerine daha akıllı bir yaklaşım uygulamalarını sağlıyor. Bu gelişmeler arasında ise Oracle Müşteri Deneyimi Bulut Serisi’ndeki e-ticaret, pazarlama, satış ve servis  uygulamalarındaki güncellemeler yer alıyor.

Sohbet Robotu Yenilikleri

Yenilikçi sohbet robotu özellikleri, Facebook Messenger ve Amazon Alexa gibi hem metin hem de ses odaklı platformlarda müşterilere sorular sorarak ve müşterilerin sorularına da akıllı cevaplar vererek yepyeni müşteri deneyimlerinin kapısını açıyor. Pazarlama profesyonelleri, daha geniş kapsamlı ve pazarlama uzmanlarının yönetebileceği müşteri yolculuklarını daha da geliştirebilmek için kanallar arası pazarlama çalışmalarında artık bu sohbet robotu özelliklerinden faydalanabilecek. Müşteri hizmetleri profesyonelleri de müşterilere farklılaştırıcı bir self-servis deneyimi sunmanın yanısıra sohbet ve mesajlaşma kanallarındaki yanıt ve çözüm sürelerini daha da iyileştirmek için yeni Sanal Asistan özelliğinden yararlanabilecek. Satış profesyonelleri ise müşteri arama, işlem oluşturma ve güncelleme gibi genel satış görevlerini otomatik hale getiren bir mobil ve ses odaklı asistan gibi hareket ederek satış verimliliğini arttıran yeni Sanal Asistan’ı kullanabilecek.

Yapay Zeka Yenilikleri

Yeni yapay zeka tabanlı yeni müşteri deneyimi uygulamaları, e-ticaret, pazarlama, satış ve servis profesyonellerini, müşterinin tüm yaşam döngüsü boyunca daha akıllı deneyimler sunabilmeleri konusunda gerçek zamanlı olarak desteklemektedir. Yeni “Adaptive Intelligent Apps for CX” (Müşteri Deneyimi için Uyarlanabilir Akıllı Uygulamalar), kuruluşların, müşteri deneyimlerini ve iş sonuçlarını optimize etmelerine yardımcı olmak amacıyla birinci şahıs ve üçüncü şahıs verilerini ayrıntılı karar bilimi ve makine öğrenimi teknolojileriyle benzersiz bir biçimde harmanlamaktadır.

“Adaptive Intelligent Apps for CX”, Oracle Müşteri Deneyimi Bulut Serisi’nin içindeki e-ticaret, pazarlama, satış ve servis uygulamalarına gömülüdür. Bu sayede iş profesyonelleri anında etkisini hissedip değer kazandırmaya başlayabilmektedir. Daha fazla bilgi için lütfen “Adaptive Intelligent Apps for CX” duyurusuna bakınız.

Mobil, Video ve Sosyal Mesajlaşma Yenilikleri

Gelişmiş mobil, video ve sosyal mesajlaşma özellikleri, müşteri deneyimi profesyonellerinin, mevcut iş süreçlerini müşterilerin artan taleplerini karşılayacak şekilde dönüştürmelerine yardımcı olmaktadır. Hizmet profesyonellerine yönelik yeni video ve sosyal mesajlaşma özellikleri, müşteri hizmetleri operatörlerinin WeChat, Facebook Messenger ve video kanalları ile müşterilerle etkileşim kurabilmesini sağlayarak yeni nesil müşteri hizmetleri stratejilerini desteklemektedir. Satış profesyonellerine yönelik yeni mobil özellikler, sesle etkinleşen, görev ve rol tabanlı kullanıcı deneyimiyle satış temsilcilerinin, yöneticilerinin ve iş ortaklarının verimliliğini arttırmaktadır. Ayrıca satış profesyonelleri artık Windows Surface tabletlerinin yanısıra iOS ve Android cihazları kullanabilme esnekliğine sahip olduğu kadar herhangi bir hücresel bağlantı veya Wi-Fi bağlantısı olmadan da satış verilerini oluşturabilmekte ve düzenleyebilmektedirler.

“Oracle Müşteri Deneyimi Bulutu Serisi’ndeki bu gelişmeler, yazılım geliştirme ve tüm platformlarda hizmet sunma çalışmalarına yönelik yenilikçilik odaklı yaklaşım taahhüdümüzün altını çizmektedir,” diyor Oracle’da Uygulama Yazılımlarının Geliştirilmesinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Rondy Ng. “Yeni mobil, video ve mesajlaşma özelliklerini sohbet robotlarındaki, yapay zekadaki ve IoT’deki en son yeniliklerle bir araya getirerek her boyuttaki kuruluşun yenilik ve işlerin dönüşümü süreçlerini yönlendirebilmelerine benzersiz bir şekilde yardımcı olabiliyoruz. Kuruluşların, müşterilerin günümüzde yaşadıkları ve gelecekte yaşayacakları kişiselleştirilmiş deneyimlere yönelik taleplerini karşılayabilmelerine yardımcı olmak en önemli taahhüdümüzdür.”

Oracle Uygulama Yazılımları Bulutu’nun bir parçası olan Oracle Müşteri Deneyimi Bulutu Serisi, kuruluşların müşteri deneyimi yönetimine ve işlerini dönüştürme girişimlerine daha akıllı bir yaklaşım sergileme çalışmalarını destekliyor. Veri, deneyim ve sonuçları bağlayan, güvenilir bir iş platformu sunmak suretiyle Oracle Müşteri Deneyimi Bulutu Serisi, müşterilerin BT karmaşıklığını azaltmalarına, yenilikçi müşteri deneyimleri sunmalarına ve öngörülebilir ve maddi nitelikli iş sonuçları elde etmelerine yardımcı oluyor. Oracle Müşteri Deneyimi Bulutu Serisi, Oracle Pazarlama Bulutu’nu, Oracle Satış Bulutu’nu, Oracle CPQ Bulutu’nu, Oracle E-Ticaret Bulutu’nu, Oracle Servis Bulutu’nu ve Oracle Sosyal Bulutu’nu içermektedir.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......