Bosch, hırsızlığa karşı Modüler Alarm Platformu’nu iki yeni ürünle büyüttü

Bosch, hırsızlığa ve izinsiz girişe karşı kullanılan alarm sistemleri ürün ailesi Modüler Alarm Platformu’nu; okullar, küçük ofisler, küçük perakende mağazaları veya sanat galerileri gibi küçük ve orta ölçekli uygulamalar için tasarlanmış iki yeni çözümle genişletti.

Hırsızlığa ve izinsiz girişlere karşı kullanılan alarm sistemleri, modern güvenlik konseptleri içinde büyük bir öneme sahip bulunuyor. Bu sistemler, yetki sahibi olmayan kişilerin gözetim altındaki bir alana girmeye çalıştığını tespit eder etmez, alarmı tetikleyerek önemli varlıkların korunmasını sağlıyor.

Güvenlik, emniyet ve iletişim ürünleri alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden olan Bosch, hırsızlığa ve izinsiz girişe karşı kullanılan alarm sistemleri ürün ailesi Modüler Alarm Platformu’nu; okullar, küçük ofisler, küçük perakende mağazaları veya sanat galerileri gibi küçük ile orta ölçekli uygulamalar için tasarlanmış iki yeni çözümle genişletti. Ürün ailesine yeni eklenen 5000 S ve 5000 SC, havalimanları veya alışveriş merkezleri gibi daha büyük uygulamalar için halihazırda kullanılmakta olan iki MAP 5000 sistemini tamamlayıcı özelliği taşıyor.

MAP 5000 SC versiyonu, bir haberleşme cihazı vasıtasıyla izleme merkezleriyle olan iletişimi kolaylaştırırken, MAP 5000 S’de entegre bir IP alarm haberleşme aracı bulunuyor. MAP 5000 S, sistemin yerel bir kontrol odasında bina yönetim sistemine bağlandığı uygulamaları ifade ediyor.

Bu iki yeni sistem, tuş takımları, modüller ve sensörler gibi tüm çevre birimleriyle uyumlu olup, 600 adrese ve 127 tane adreslenebilir Yerel Güvenlik Ağı (LSN) cihazlarına kadar ölçeklenebilir nitelik taşıyor. Modülerlik özelliği sayesinde, 500 bölgeyi ve 1.000 kullanıcıyı kapsayacak kadar büyüyebiliyor. MAP 5000 S ve MAP SC, iki dokunmatik ekran tuş takımı vasıtasıyla kumanda ediliyor.

Bina Entegrasyon Sistemi’ne entegre olma imkanı

Hırsızlığa ve izinsiz girişlere karşı devreye giren yeni alarm sistemlerinin her ikisi de hem kolay kurulum hem de bina yönetim sistemine kolay entegrasyon sağlar. Ayrıca en sağlam ve güvenilir güvenlik seviyesi sunacak bir tasarıma sahiptir. Yerel Güvenlik Ağının (LSN) kendi kendine öğrenme modu sayesinde sistem hızlı bir şekilde devreye alınıyor; LSN döngüsündeki kısa veya açık devre, sistem arızasına veya çökmesine yol açmıyor. Açık yazılım protokolü (OII) ile yeni sistemler, Bosch Bina Entegrasyon Sistemi’ne (BIS) veya başka bir bina yönetimi çözümüne entegre edilebiliyor.

MAP 5000 S ve MAP 5000 SC, uluslararası güvenlik standartlarından EN 50131 Sınıf 3, VdS Sınıf C, SES ve AFNOR 3 sertifikalarına sahip bulunuyor.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......