Esis Enerji A.Ş “Ar-Ge Merkezi” olarak faaliyet göstermeye başladı..

Esis Enerji A.Ş “Ar-Ge Merkezi” olarak faaliyet göstermeye başladı..

Güç elektroniği konusunda uzman Ar-Ge’si ve bilgi birikimi ile ups,redresör,invertör, solar invertör, frekans konvertörü  ve bir çok özel tasarım üretimi ve satışını yapan Esis Enerji A.Ş Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilen “Ar-Ge Merkezi” olarak faaliyet göstermeye başladı..

Esis Enerji A.Ş sektörde 20 yıla yaklaşan tecrübesini, “Ar-Ge Merkezi” ünvanı alarak perçinleştirdi. Esis Enerji, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 5746 sayılı kanun çerçevesinde 14.08.2017 tarihi itibariyle Ar-Ge Merkezi belgesine sahip 599.cu kurum oldu.

Esis Enerji A.Ş Genel Müdürü Uğur Börekçi

Esis Enerji A.Ş Genel Müdürü Uğur Börekçi “Ar-Ge Merkezi” olunmasıyla ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;
Firma olarak Ar-Ge yolculuğunda önemli bir engeli aşmış bulunuyoruz, oluşturulan “Ar-Ge Merkez” birimimizin Bakanlığımız tarafından tescil edilmesi gurur verici..
Firmamız her zaman Ar-Ge faaliyetlerine önem vermektedir, sektörümüzde ki rekabette her zaman güçlü ve bir adım önde olmak adına en zorlu dönemlerde dahi Ar-Ge ye hız kesmeden yatırımlar yapmaktadır..
Böylelikle firmamız üreteceği ürün ve hizmetlerle ülke ekonomisine katkı sağlayacak ve gelişiminde pay sahibi olacaktır.
Esis Enerji Ar-Ge merkezinde gerçekleştireceği yeni projeler ve hizmetler ile daha da büyüyecek ve sektörde lider konuma gelecektir.

Ar-Ge Merkezinde 22 kişilik bir kadroyla çalıştıklarını söyleyen Uğur Börekçi şöyle devam etti.
“Ar-Ge Merkezi” olmamız bize hem maddi hem de manevi olarak birçok katkılar sağlayacak.
“Ar-Ge Merkezi” olmamız sebebiyle Devletin bize sağlayacağı teşvikler ile yeni projeler üretip birçok kişiye de iş imkânı sağlayacağız.Ayrıca akademik çevrelerle çalışmalarımız artacak ve teknolojimiz daha hızlı ilerleyecek.

Türkiye’de 600 civarında Ar-Ge Merkezi olduğunu belirten Uğur Börekçi son olarak şunları dile getirdi;
“Ar-Ge Merkezi” olma yolunda bilgi ve becerilerini ortaya koyup belgenin alınmasında emeği geçen tüm “Ar-Ge Merkezi” çalışanlarımızı kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.
Ar-Ge Merkezimin teknolojik gelişmelere paralel olarak gerçekleştireceği çalışmaları neticesinde başta ülkemiz olmak üzere tüm dünya Türk insanının başarısını görmüş olacak..

Esis Enerji A.Ş “Ar-Ge Merkezi” olarak faaliyet göstermeye başladı

Esis Enerji Hakkında;
2000 yılında kurulan Esis Enerji A.Ş’nin ürün yelpazesi içinde kesintisiz güç kaynakları, şebeke bağlantılı ve şebeke bağlantısız invertörler, DC güç kaynakları ve akü şarj doğrultucuları, statik frekans konvertörleri,solar invertörler, servo ve statik gerilim regülatörleri, kuru tip aküler ve müşteri isteğine göre geliştirilen özel tip güç sistemleri ve askeri tip mobil kesintisiz güç sistemleri yer almaktadır.

Esis Enerji yurt içi ve yurt dışında kaliteli ve kesintisiz enerji isteyen her sektördeki müşterilerine enerji çözüm ortağı olarak hizmet etmektedir.
Esis Enerji Türkiye’de yapılan satışlarda 5000’in üzerinde müşteriye ulaşmış, dünya genelinde ise 50’ye yakın ülkeye satış yapmaktadır.
İstanbul merkezli Teknik Servis Bölümü, Türkiye’nin 7 bölgesindeki çözüm ortakları ve yurt dışındaki distribütörler Esis Enerji’nin güçlü servis ağını oluşturmaktadır.
Kalite Yönetim Sisteminin ISO9001 standartlarına uygunluğu TUV tarafından belgelendirilen Esis Enerji ülkemizin başta üretim, iletişim, savunma sanayi, finans, tıp ve ulaştırma sektörleri olmak üzere her sektörde birçok önemli kuruluşunun ihtiyaçlarına cevap vermektedir.
Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Karayolları Genel Müdürlüğü, TCDD gibi kamu kuruluşları, Üniversiteler, Hastaneler, ABB ve SIEMENS önemli müşterilerimizden sadece bir kaçıdır.
Satışlarımızın %30’na yakın bir geliri ihracat gelirlerimizden oluşmaktadır. www.esis.com.tr

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......