Cemdağ, IX Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’nda Akıllı Şehirler İçin Akıllı Aydınlatmanın Önemine Dikkat Çekti

Önemli Aydınlatma projelerindeki tasarruflu ürünleriyle öne çıkan Cemdağ Aydınlatma; IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’nda yer aldı. Cemdağ Aydınlatma Proje Müdürü Koray Cem konuşmacı olarak katıldığı özel oturumda, doğru ürünlerle planlanan aydınlatma projelerinin enerji verimliliğine sağladığı katkının altını çizdi. IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’na Cemdağ’ın davetiyle katılan ve çalışmalarını DIALux’te sürdüren Andreas Kurzmann da, daha sağlıklı aydınlatma projeleri için geliştirilen yeni çözümlere ilişkin bilgiler verdi.

Cemdağ Aydınlatma; V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ve Sergisi kapsamındaAydınlatma Türk Milli Komitesi ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası işbirliği ile İzmir’de gerçekleşen IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’na katıldı. Sergi kapsamında yeni “Jet Serisi” ve LED üretim teknolojisi ile tasarruf sağlayan Cem marka ürünlerini katılımcılarla buluşturan Cemdağ, özel bir oturuma da ev sahipliği yaptı.

Ana teması “Akıllı Şehirler ve Aydınlatma” olarak belirlenen IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’nda akıllı şehirlerdeki aydınlatma tesislerine ve bu alanda yapılan proje ve çalışmalara yer verilirken, mühendis, mimar ve şehir plancıları için yeni yaklaşımlar paylaşıldı. Aydınlatma alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişmelerin tartışmaya açıldığı sempozyum kapsamında “Aydınlatma Projelerinin Akıllı ve Sayısal Bir Yöntemle Tasarımı ve Yapımı” konulu bir oturum düzenlendi. Oturuma Cemdağ Aydınlatma Proje Müdürü Koray Cem ve Cemdağ’ın davetiyle, çalışmalarını DIDLux’te sürdüren Andreas Kurzmann katıldı.

Andreas Kurzmann “Aydınlatma Projelerinin Akıllı ve Sayısal Bir Yöntemle Tasarımı ve Yapımı” başlıklı sunumunda aydınlatma projelerinin daha sağlıklı olarak geliştirilmesine yönelik olarak geliştirilen yeni çözümlere ilişkin katılımcıları bilgilendirdi. Kurzmann, enerji verimliliğinde tasarruflu ürünlerin kullanıldığı projelerin akıllı şehirler için önemine vurgu yaptı. Nesnelerin internetine uygun Cem marka ürünlerle, ışık kalitesini artırarak yüzde 60-80 arası enerji tasarrufu sağladıklarına dikkat çeken Koray Cem ise Cemdağ’ın ürün ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Cemdağ Hakkında:
Mustafa Cem tarafından 1968’de kurulan Cemdağ, aydınlatma armatürleri ve ekipmanları konusunda faaliyet göstermektedir. Cemdağ toplam 50.700 m² alanda kurulu dört üretim tesisinde etkin, hızlı ve yüksek kapasiteli üretim yapan bir Türk sanayi kuruluşudur. Dünya standartlarında üretim yapan Cemdağ’ın iç pazardaki birçok segmentte pazar liderliğine sahip Cem marka ürünleri dünyada da beş kıtada aktif olarak pazarlanmaktadır.
Daha fazla bilgiye www.cemdag.com ve/veya +90 232 444 4 236 (CEM) numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......