Eplan Electric P8 için yeni tasarım

Eplan Platform Versiyon 2.8 için pek çok şey söylendi. Görücüye çıkmasına sadece birkaç gün kala ise şimdi bütün gözler Eplan Electric P8 üzerinde. Kullanıcılar konfigürasyon, veri yolu ve Siemens TIA Portalı ile gidiş dönüş mühendisliği alanlarında geliştirmeler bulabilecekler. Köklü bir CAE çözümü olan Eplan Electric P8, tamamıyla yenilenmiş kullanıcı arayüzü ve entegre kullanıcı portalı ile kullanıcıları daha da şaşırtıyor.

“Terminal Bloğunu düzenle” penceresinde kullanıcılar artık birden fazla hizalı aksesuarı aynı anda atayabilecekler.

Yeni grafik kullanıcı arayüzü, artırılmış ergonomi ve geliştirilmiş makro teknolojisi, yeni Eplan Platformu, Sürüm 2.8’in ayırt edici özelliklerinden bazılarıdır. Tabi her şey sadece bununla sınırlı değil: doğrudan yazılım çözümüne entegre edilen yeni portal kullanıcıları karşılar. Kapsamlı bilgiler sunarak kullanıcıların günlük işlerini daha da kolaylaştıran ipuçları ve püf noktaları barındırır. Üstelik Eplan ürün portföyündeki haberler ve yenilikler, eğitimler, eğitim fırsatları ve çok daha fazlası hakkındaki detaylardan bahsetmiyoruz bile.

TIA Portalı ile genişletilmiş veri değişimi
Ayrıca, Eplan Electric P8 gibi bireysel sistemler çeşitli yeni özellikler sergiliyorlar. İlk adımın içerisinde Eplan ve TIA Portal arasındaki çift yönlü etkileşimde iyileştirmeler yer alıyor. Nuremburg’da, kullanıcılar AutomationML formatının gidiş gelişi daha etkili bir şekilde nasıl desteklediğini keşfedebilir, ki bu da PLC verilerinin konfigürasyonunu optimize etmekte.
“Terminal bloğunu düzenle” penceresinde, kullanıcılar yakında aynı anda birkaç hizalanabilir aksesuar atayabilecekler. Uygun içerik menüsünde seçilen tüm cihazlar daha sonra işaretli terminal şeridine atanıyor. Bu da mühendislikte zaman kazandırıyor.

Konfigürasyon projelerini transfer etmek
Yeni bir menü öğesiyle, kullanıcılar artık yapılandırma projelerini (örneğin bir PLC kutusu verisi) ilgili veri yolu portlarına aktararak, her bir port için verileri manuel olarak girmenin getirdiği zaman kaybını ortadan kaldırabilirler. Potansiyel olarak mevcut olan veri yolu portu girdileri burada güncellenir. Bireysel bir veriyolu portu başka bir konfigürasyon projesine atanmışsa, bu değer daha sonra manuel olarak değiştirilebilir ve bunların hepsi mühendislikte daha fazla esneklik sağlar.

Veriyolu verisi artık tüm gösterim türleri için sunuluyor

Eplan Electric P8 kullanıcıları daha önce sadece tek hatlı ağ / veri yolu kablo bağlantıları için veri yolu girebiliyordu. Kullanıcılar için, veriyolu bağlantıları iletişim penceresinde yeni kullanıma sunulan özellik ise tüm gösterim türleri için “Veri yolu verileri” sekmesidir. Bu, veri yollarının şematik olarak girilmesine ve tek satırlık bir temsilin belirtilmeden görüntülenmesine izin verir. Yine başka bir pratik avantaj ise temsil tipi değiştirilirken veri yolu verileri artık silinmez. Bu ise proje içinde daha fazla özgürlük sağlar.

Entegre portalda artık Eplan ürün portföyü hakkında haberlere ve yeniliklere, öğreticilere, eğitim fırsatları hakkında detaylara ve çok daha fazlasına ulaşılabiliyor.

Eplan Software & Service
EPLAN Software & Service CA’ları geliştirme, konfigürasyon ve mekatronik çözümler sunma konusunda dünyanın önde gelen hizmet sağlayıcılarından biridir ve mühendislik süreçlerinin nasıl iyileştirileceğine ilişkin şirketlere danışmanlık hizmeti vermektedir. Hem standart hem de isteğe göre uyarlanmış ERP ve PLM/PDM sistem arayüzleri ürün geliştirme, sipariş hazırlama ve imalatta veri tutarlılığı sağlamaktadır. Mühendislikte başarı sağlayan faktörler tutarlı bir müşteri odağı, küresel destek ve yenilikçi gelişim ve arayüz uzmanlığını kapsamaktadır. EPLAN, küresel bir oyuncu olarak üstün ürün kalitesi ve maksimum verim artışı sağlayarak dünya çapında 120.000’den fazla kurulumla yaklaşık 45.000 müşteriye hizmet sunmaktadır.
EPLAN 1984 yılında kurulmuştur ve sahibi tarafından işletilen Friedhelm Loh Group’un bir parçasıdır. Friedhelm Loh Group dünya genelinde 18 üretim yerini ve 78 uluslararası bağlı ortaklığı işletmektedir. Grubun tamamının bünyesinde 11.500’den fazla kişi çalışmaktadır ve 2015 yılında elde ettiği gelir yaklaşık 2,2 milyar €’dur. Aile şirketi 2016 yılında ard arda sekizinci kez “En İyi Alman İşveren” takdirnamesini kazanmıştır. Ayrıca, Friedhelm Loh Group Deutschland Test ve Focus Money’nin yaptığı bir çalışmaya göre “En İyi Mesleki Eğitimci” seçilmiştir.

Daha fazla bilgi için: www.eplan.de – www.friedhelm-loh-group.com

www.eplan.com.tr

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......