Akenerji’nin sosyal sorumluluk projesine ödül

Akenerji’nin Adana’nın Feke İlçesi’nde yürüttüğü “Ak Enerji Kadınların Yanında” adlı sosyal sorumluluk projesi, 3. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi’nde ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin enerji politikasına yön vermeyi amaçlayan ‘3. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi’ sektör devlerinin katılımıyla Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşti. Turkuvaz Medya Grubu ve Para Dergisi tarafından T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayesinde düzenlenen zirvede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de önemli açıklamalarda bulundu. 

3. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi kapsamında kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin ödüllendirildiği törende Akenerji, “Akenerji Kadınların Yanında” projesi ile ödüle layık görüldü. Akenerji adına törene katılan Kurumsal Yönetim Direktörü Serhat Ergin Baykara, ödülü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in elinden aldı.

Proje hakkında:

Akenerji’nin “Akenerji Kadınların Yanında” projesi ile Adana İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan meme kanseri taramasına verdiği destek kapsamında santrallerinin çevresinde yaşayanların sağlık hizmetlerine ulaşması kolaylaştırıldı. Feke İlçesi ve çevre köylerde gezici kanser tarama aracı ile 1530 kadına mamografi çekimi yapıldı. Köylerde yaşayan kadınlar Akenerji’nin katkılarıyla test yaptırma imkanına sahip oldu.  Bu taramalar sonucunda birçok kadına erken teşhis konulurken, kanser teşhisi yapılan kadınların tedavisine başlandı.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......