OSRAM’dan iç mekanlar için Yenilikçi 4 kanallı dim teknolojisi

OSRAM’dan iç mekanlar için Yenilikçi 4 kanallı dim teknolojisi

Doğru aydınlatma modern kamu kuruluşları ile iş merkezlerinin mimarisinde ve atmosferinde belirleyici bir rol oynuyor. Bu noktada geliştirdiği son teknoloji OTI DALI DIM 1-4 CH D ürünü ile OSRAM, yapıların atmosferini o mekanın dinamiklerine göre karakterize ediyor.

Işığın ve aydınlatmanın modern çağın yapılarının en güçlü argümanı olduğuna inanan OSRAM, OTI DALI DIM 1-4 CH D ile kafeleri sıcak bir dinlenme alanına, otelleri çekici bir konaklama merkezine, ofisleri verim ve konsantrasyonu maksimize edecek çalışma ortamlarına, perakende satış noktalarını ise ürünü almaya teşvik edecek bir alışveriş sahasına dönüştürüyor.

Mekanda farklı aydınlatma konseptleri yaratmak için ideal teknoloji

OTI DALI DIM 1-4 CH D, birbirinden bağımsız 4 kanalı ile gerektiğinde ışığı dimleme ve rengini değiştirme imkanı sağlıyor. Böylece 2 kanal gerektiren TW(Tunable White), 3 kanal gerektiren RGB(Kırmızı-yeşil-mavi) ve 4 kanal gerektiren RGBW(Kırmızı-yeşil-mavi+Beyaz) uygulamalarında projeye katkı sağlıyor. Aydınlatma otomasyonuna bağlandığında OTI DALI DIM 1-4 CH D, sanki 4 DALI driver varmış gibi 4 ayrı adres sağlayacaktır. Cihaz 12…48V DC aralığında beslenerek yine 12…48V DC çıkış sağlıyor. Yaratıcı aydınlatma konseptlerinde daha fazla tasarım özgürlüğü için dimleme, her zamankinden daha kolay hale geliyor. Uygun maliyetli aydınlatma konseptleri için akıllı dim çözümü sunan bu ürün, dijital aydınlatma kontrolü (DALI) sayesinde çok hassas aralıklarla dim yapmaya imkan tanıyor. TouchDIM ve koridor fonksiyonu özellikleri de, projede herhangi bir otomasyon olmasa da basit bir yaylı anahtar ya da sensörden aydınlatmayı kontrol etme imkanı sağlıyor. 3 kHz’lik yüksek çıkışlı PWM özelliği de titremeyi en aza indiriyor. Ters polarite ve aşırı gerilime karşı korumalı DALI ara yüzü ile güvenliği kontrol altına alan ürün, 50.000 saate kadar kullanım ömrü sağlıyor.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......