Schneider Electric, İddialı Küresel Taahhütlerin İmzacısı Olarak Sürdürülebilirlik Alanına Liderlik Ediyor 

Schneider Electric, küresel enerji krizi ve karbondan arınma çalışmalarını güçlendirmeye yönelik iş birliklerini artırmak üzere İklim Liderleri İttifakı’nın Açık Mektubu’nu imzaladığını duyurdu.

Şirket, eş zamanlı olarak WEF İklim Politikası Yükümlülüğü Eylem Bildirgesi’nin imzacıları arasında da yer aldı.  

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, 27. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’na (COP27) paralel olarak iklim kriziyle mücadelede kamu ve özel sektör iş birliğinin artırılmasına yönelik iki önemli adımı duyurdu. 

Bu çerçevede Schneider Electric Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jean-Pascal Tricoire, hükümetleri ve kurumları iklim eylemi sorumluluğunu paylaşmaya ve üç temel çalışmayla daha hızlı sonuç almaya çağırdı. İklim Liderleri İttifakı’nın Açık Mektubu’nu imzalayan Tricoire, 3 temel taahhüt doğrultusunda Schenider Electric grubunun küresel faaliyetlerine yön vereceklerini açıkladı:

  • İş dünyasına yönelik çözüm yollarını dikkate alan, net bir yol haritası kullanarak Paris İklim Anlaşması ile aynı doğrultuda bilimsel temelli hedefler belirlemek
  • Paris İklim Anlaşması ile uyumu ilerletmek için büyük sanayi ve ticaret birlikleriyle çalışırken, iş ortaklıkları ve girişimlerde kamuyu aydınlatmayı, destek vermeyi ve harekete geçmeyi teşvik etmek için sektörler ve değer zincirleri içinde ve arasında iş birliği yapmak
  • Uluslararası raporlama standartlarının geliştirilmesine katkıda bulunmak

Öte yandan Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) CEO liderliğindeki ittifakı oluşturan 124 şirket, kurumsal iklim eyleminin bilime dayalı emisyon azaltım hedeflerine ulaşılmasına nasıl yardımcı olabileceğine örnek teşkil ediyor.

Schneider Electric, bu kapsamda Corporate Knights ve Global 100 Konseyi tarafından başlatılan ve ülkelerin emisyon azaltımları konusundaki söylemleri uygulamaya alma oranını yükseltmeyi amaçlayan iddialı yeni girişimleri taahhüt eden İklim Politikası Yükümlülüğü Eylem Bildirgesi’ni imzalayarak bu küresel çağrıya güçlü bir destek sunuyor. 

Şirket, 2022 yılı başında Bilimsel Tabanlı Hedefler (SBTi) girişiminin yeni Kurumsal Net Sıfır Standardı tarafından dünya genelinde net sıfır taahhütleri onaylanan ilk şirketlerden biri olmuştu. 

Schneider Electric Hakkında

Schneider’in amacı herkesin enerji ve kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric’te biz buna Life Is On diyoruz.

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

Dijital dönüşümü teşvik etmek amacıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini, uç nokta – bulut bağlantı ürünlerini, kontrolleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve sektörlerde entegre şirket yönetimini mümkün kılıyoruz.

Global şirketler arasında en yerel olanıyız. Anlamlı Hedeflerimizi, Kapsayıcı ve Güçlendirilmiş değerlerimizi paylaşanlarla iş birliği içinde açık standartları ve ortaklık ekosistemlerini savunuyoruz. 

www.se.com

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......