Türkiye’nin Güneş Enerjisi ve Enerji Depolamadaki Parlak Geleceği “Solar+Storage Exclusive Forum”da Konuşulacak

 İstanbul, 31 Ağustos – 01 Eylül 2023 tarihlerinde İstanbul’da TÜYAP Palace Hotel’de Türkiye’nin güneş enerjisi ve enerji depolama alanındaki potansiyelini ve projelerini geleceğe taşıyacak uluslararası Solar+Storage Exclusive Forum’a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Solis Renewable Hub tarafından, küresel güneş enerjisi medyasının prestijli yayınlarından PV Magazine Group stratejik ortaklığı ve Türkiye Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği GENSED’in desteğiyle düzenlenen Solar+Storage Exclusive Forum, 31 Ağustos- 1 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Palace Hotel’de gerçekleştirilecek.
 Türkiye’nin güneş enerjisi ve enerji depolama sektöründeki geleceğine yön verecek Foruma’a sayılı günler kaldığını ifade eden Solis Fuarcılık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Feraye Gürel, “Türk iş dünyası liderlerine yönelik olarak 4 ana oturumda 20’ye yakın uzman konuşmacı, dünya genelinden 200’ü aşkın yatırımcı, enerji geliştirici ve teknoloji sağlayıcıları, finansörler ile kamu hizmetleri, çok taraflı kuruluşlardan sektör uzmanlarını bir araya getiriyoruz. Enerji depolama ve güneş enerjisi alanındaki teknolojik gelişmeleri dünya çapındaki uzmanlardan öğrenmek ve sektördeki en son trendler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sınırlı sayıda yer kalan etkinliğimize kayıt olmayı unutmayın.” dedi. (Kayıt olmak için: https://exclusiveforum.solarstoragenx.com/tr/ )
 Güneş enerjisi ve enerji depolama sektörünün yeni platformu
Feraye Gürel, GENSED işbirliği ile sektörün tek güneş enerjisi ve enerji depolama fuarı Solar+Storage NX Fuarı ile TEHAD işbirliği ile elektrikli araç şarj altyapısı ile E-Mobilite endüstrisinin gereksinimlerini odağına alan NextGen E-Mobility + Charge Expo & Summit Fuarı ve Zirvesi’nin de Forum’la eş zamanlı olarak İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ilk kez düzenleneceğine dikkat çekti.
Türkiye, güneş panelleri tedarik zincirinde kritik kavşak noktasında yer alıyor
Solar+Storage NX 2023 Fuarı kapsamında ilk kez hayata geçirilen benzersiz bir platform olan Solar+Storage Exclusive Forum, üst düzey uluslararası konuşmacıları ile dikkatleri çekerken, aynı zamanda katılımcılarına eşsiz bir networking ortamı sağlıyor. Forumun ilk günü; “PV Hücre ve Panel Üretim Teknolojileri Bugünü ve Yarını” ile GENSED Interaktif Özel Oturumu: SOLAR Mevzuat – Dünü Bugünü ve Yarını” başlıklı 2 ana oturumdan oluşuyor. Asya’nın etkileyici güneş üretim endüstrisi ile Avrupa’nın gelişmekte olan pazarları arasındaki kritik kavşak noktasında bulunan Türkiye, güneş panelleri tedarik zincirinde giderek daha önemli bir rol üstlenmeyi hedefliyor. Ülkemiz hali hazırda 15 GW’den fazla teorik güneş paneli üretim kapasitesi ile büyük bir potansiyel barındırıyor ve dikkatleri üzerine çekiyor. İlk gün oturumlarında Türkiye’nin güneş enerjisi ve buna bağlı teknolojilere ilişkin geleceğini sağlamlaştırmak için güçlü hücre teknolojileri alanında izlemesi gereken stratejiler ve teknolojik gelişmelere dair ipuçları, en son trendler konuşulacak. Ayrıca güneş enerjisi alanında yapılacak yatırımlar, işbirlikleri için bilinmesi gereken yasal düzenlemeler, mevzuatlar, devlet destekleri gibi hayati önemdeki son gelişmeler, GENSED Özel Oturumu’nda detayları ile gündeme taşınacak.
 Enerji depolamada yasal mevzuat konusunda merak edilenler cevap bulacak
Forumun son gününde GENSED İnteraktif Özel Oturumu ile bu kez “Enerji Depolama Mevzuatı Bugünü ve Yarını” başlığı katılımcılardan gelen sorular ve öneriler ışığında her yönüyle ele alınacak. Öğleden sonraki oturumda “Enerji Depolama Sistemleri Bugünü ve Yarını” başlığı ile gerçekleşecek. Türkiye, büyük ölçekli enerji depolamada pazar segmentini büyütmede giderek daha fazla rol oynamaya aday konumda. Ancak, büyük batarya maliyetleri hala yüksek ve finansal açıdan başarılı olmak için doğru donanım ve yazılım seçimlerini yapmak büyük önem taşıyor. Batarya enerji depolamasındaki en son gelişmeler, Türkiye’deki projelere uygulanabilecek enerji depolama teknolojileri gibi pek çok soru, Forum’da konunun uzmanları tarafından cevaplanacak.
 Sektörden Forum’a destek
31 Ağustos- 1 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Palace Hotel’de gerçekleşecek Solar+Storage Exclusive Forum, Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği GENSED işbirliği ve konferans içerik ortağı dünyanın en saygın solar teknoloji dergisi kabul edilen PV Magazine Grup’un stratejik ortaklığı ile Solis Renewable Hub tarafından düzenleniyor. Forumların moderatörlüğü PV Magazine Grup temsilcileri Goetz Fischbeck (pv magazine Contributor & Consultant (Smart Solar Consulting), Jonathan Gifford (Editor in Chief – pv magazine Global) ve Hakan Erkan (Genel Sekreter – GENSED) üstleniyor. Arçelik, Elin, TM Maxxen, Gumbel Group, Smart Güneş Teknolojileri ve SMA Solar Technology, Forum’un sponsorları arasında yer alıyor.
Üst düzey enerji liderleri konuşmacı olarak yer alıyor
4 ana oturumun yer aldığı 2 gün süreli Forum’da Norveç, Almanya, İngiltere, Hollanda, Bulgaristan’dan, alanlarında uzman; Bonna Newman (Head of Solar at Lightyear), Davor Sutija (CEO NexWafe), Dirk Bräunlich (Managing Director of Sales & Business Development Asia at von Ardenne Group), Dr. Peter Fath(RCT Solutions-CEO), Kaloyan Milushev(Growth Associate EMEA at Fluence Energy), Assoc. Prof. Dr. Muhsin Mazman (T Dinamik Energy), Bilal Şimşek (Founder at BS Dagitik Enerji Sistemler Ltd. Sti.), Hakki Karacaoglan (CEO KRC Energy),  James Li (Director ESS at Sungrow), Mark Junker (Head of Section Grid Integration and Storage System Analysis- NIS), Sonuç Erbaş (Co-Founder and General Manager @Sonsuz Enerji & İntetra Enerji) ve İlkay Yüksel (Deputy General Manager at Meram Electricity Distribution Co.) gibi üst düzey enerji liderleri konuşmacı olarak yer alıyor.

Forum Etkinlik Programı: https://exclusiveforum.solarstoragenx.com/

Ayrıntılı Bilgi ve İletişim İçin: ADA PR İletişim Hizmetleri

Elif Sezginer Verün | elif@adapr.com.tr | GSM: 0532 604 8582

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......