Günsan, Türkiye’nin En Etik Şirketleri Arasında

Günsan Elektrik, Türkiye’de yüksek etik standartları ve uygulamalarının gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) tarafından etik ve iş ahlakı farkındalığı yaratmak, etik bilincini yaygınlaştırmak ve gençlere örnek olacak şirket ve yöneticileri ödüllendirmek amacıyla verilen “ETİKA 2016 Türkiye’nin En Etik Şirketleri” ödülüne layık görüldü.

Ödül, etik değerlere önem veren; şirket yönetimlerinde iş ahlakı ve etik değerlere bağlı olarak faaliyetlerini sürdürme konusunda titiz davranan şirketlerin ödüllendirilmesi, toplum önünde itibarının arttırılmasını sağlamak ve diğer şirketlerin de etik konusundaki duyarlılıklarının arttırılması amacını taşıyor.

Şirketlerin etik konusuna verdiği önemi uygulamalarını değerlendirmek amacıyla derinlemesine bir analiz yapan Etik Değerler Merkezi, değerlendirmesini “Etik Değerler, Etik Kültür”, “İtibar Yönetimi”, “Kurumsal Yönetim”, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk”, “Liderlik, Yaratıcılık, Önderlik”, “Uyum Yönetimi” gibi toplamda altı kategoride gerçekleştirdi.

Ödül ile ilgili konuşan Günsan Elektrik CEO’su Stephane Nuss, “Günsan Elektrik olarak, Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) tarafından düzenlenen ETİKA ödüllerinin 5.si olan ETİKA 2016’da ödüle layık görülmüş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Günsan Elektrik’in etik anlayışından ve kurum kültüründen de bahseden Nuss, sözlerine şöyle devam etti: “Günsan Elektrik’te etik değerler; DNA’mızın ve yönetimimizin en önemli parçası ve sadece listelenmiş aksiyonlardan ibaret olmayan, 2 sene önce başladığımız uzun bir yolculuk. Etik değerlerimiz bütün paydaşlarımızı, müşterilerimizi, tedarikçilerimizi ve Günsan Ailesini kapsayan şirketimizin önemli bir kilometre taşıdır. Günsan Elektrik’te etik bir şirketi yönetmek demek, çalışanlarımızın desteğiyle işimizi şeffaflıkla yürütmek, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik faaliyetlerimizle yaşadığımız ve çalıştığımız yerlerdeki insanların hayatlarına dokunmak, müşterilerimiz ve paydaşlarımızla aramızdaki güveni sürdürmek ve taahhütlerimizi gerçekleştirmek demektir. Etik değerlerimizi ödül kriterlerine uygun bularak ödüllendiren EDMER’e ve Günsan ailesinin değerli bireyleri çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”

Bu sene ETİKA’ya layık görülen diğer şirketler şu şekilde: AXA Sigorta, Deloitte, DenizBank, Garanti Bankası, Groseri, Havaş, İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü, İş Yatırım, Jones Lang LaSalle, Kent Gıda, Kordsa, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Lilly İlaç, Migros, Novo Nordisk, PwC Türkiye, Sun Tekstil, Sütaş, UPS Türkiye, Yapı Kredi Bankası ve Yıldız Holding.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......