Elektrikli Araç Markaları Türkiye Prömiyerlerini NextGen E-Mobility + Charge Expo & Summit’te yaptı

Elektrikli Araç Markaları Türkiye Prömiyerlerini NextGen E-Mobility + Charge Expo & Summit’te yaptı

Türkiye’de ilk kez sahneye çıkan 2 elektrikli araç markası Voyah Free ve HONGQİ E- HS9, premium segmentteki en yeni modellerinin prömiyerini, araba meraklılarının uzun zamandır özledikleri otomobil fuarı atmosferinde gerçekleşen  NextGen E-Mobility + Charge Expo & Summit Fuar ve Zirvesi’nde yaptı.

31 Ağustos – 02 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen şarj teknolojileri ve E- mobilite odaklı NextGen E-Mobility + Charge Expo & Summit Fuar ve Zirvesi, elektrikli araç markaları Voyah Free ve HONGQİ E- HS9’un Türkiye prömiyerine ev sahipliği yaptı. Lüks segmentte yer alan ve Türkiye’de ilk kez sergilenen modeller, ziyaretçilerin en çok uğradığı  standlar arasında yer aldı.

Dünyaca ünlü otomotiv markaları en son model elektrikli araçlarını fuarda sergiledi

Fuarda dünyaca ünlü onlarca otomotiv markasının TOFAŞ FIAT 500 e, Renault Zoe, Dacia Spring, Skywell ET5, LeapMotor T03, MG4, ZS EV, Maxus, KİA EV6, BMW i4, iX ve i7 ile Mercedes-Benz EQS, EQE, EQB ve EQA ve Avrupa elektrikli otobüs pazarının lideri Karsan’ın e – jest modeli ile TESLA Club gibi elektrikli araç modelleri sergilendi.

Otomotiv fuarlarının özlemini çeken araba meraklıları fuara akın etti

350 kişilik Alım Heyeti’nin yüz yüze görüşmeler ve işbirlikleri gerçekleştirmek üzere  ziyaret ettiği ve 51 ülkeden 10 bini aşkın ziyaretçi katılımı beklenen fuar, ticari işbirlikleri kuran sektör profesyonelleri ve yatırımcıların yanında; otomotiv fuarlarının özlemini çeken araba meraklılarının da yoğun akınına uğradı. Yerli ve milli elektrikli otomobilimiz TOGG’un etkisiyle Türkiye’de de yükselişe geçen elektrikli araçlara ilgi duyan meraklılar, NextGen E-Mobility + Charge Expo & Summit Fuar ve Zirvesi’ni ziyaret ederek araçları inceleme fırsatı buldular, hatta sipariş verdiler.

2030’a kadar dünya genelinde her 3 araçtan biri tam elektrikli olacak

İklim ve çevre dostu elektrikli araçların, başta güneş olmak üzere yenilenebilir enerji ile şarj edilebilmesi ve enerjiyi depolama teknolojilerinin geliştirilmesi elektrikli araçlara olan ilgiyi her geçen gün arttırıyor. Öyle ki; 2030’a kadar dünya genelinde her 3 araçtan birinin tam elektrikli olacağı öngörülüyor.

Güneş enerji sistemleri, enerji depolama sistemleri ve elektrikli araçlar aynı çatı altında buluştu

Solis Fuarcılık tarafında TEHAD işbirliği ile düzenlenen NextGen -Mobility + Charge Expo & Summit Fuar ve Zirvesi ile GENSED işbirliği ile eş zamanlı düzenlenen Solar+Storage NX Fuarları, yan yana salonlarda üç sektör başlığı; “güneş enerji sistemleri”, “enerji depolama sistemleri” ve “elektrikli araçları”, Türkiye’de ilk kez aynı çatı altında bir araya getirdi.

Geleceğin mobilite çözümlerine dair öngörüler paylaşıldı

NextGen -Mobility + Charge Expo & Summit Fuar ve Zirvesi aynı zamanda uzman konuşmacıların yer aldığı “Elektrikli Otomobillerin Kullanım Gerçekleri”, “Elektrikli Araç Teknolojileri”, “Akıllı Şehirler ve Akıllı Hareketlilik” ve “Şarj Teknolojilerindeki Son Gelişmeler” gibi elektrikli araçlara dair çeşitli panellere de ev sahipliği yaptı. Katılımcı ve ziyaretçilerin ilgiyle takip ettiği paneller sayesinde elektrikli araçlar hakkında merak edilen pek çok soruya cevap bulunurken, gelecekte bizleri bekleyen mobilite çözümlerine dair öngörüler paylaşıldı.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......