Schneider Electric,yeni üyesi hız kontrol cihazı ATV6000’i sektöre sundu

Schneider Electric, Altivar™ Process ile Endüstriyel Nesnelerin İnterneti uyumlu hız kontrol cihazları sunuyor.Şirket bu yenilikçi çözüm ailesine yeni orta gerilim sistem sürücüsü ATV6000’i ekledi.Orta gerilim sorunları için eksiksiz bir çözüm olan, servis odaklı ATV6000, EcoStruxure ile kapsamlı ve yenilikçi bir sistemler bütünü oluşturuyor.İşletmelere verimlilik, kârlılık ve sürdürülebilirlik avantajları sağlıyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonunda dünya çapında uzman olan Schneider Electric tarafından geliştirilen Altivar Process, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti’nin (IIoT) tüm avantajlarından faydalanmak üzere tasarlanan, yeni nesil hız kontrol cihazı olarak öne çıkıyor. EcoStruxure ile uyumlu çalışan Altivar Process, operasyonel verimliliği artırırken, toplam sahip olma maliyetini azaltmaya yardımcı oluyor.

Endüstriyel işletmelere yardımcı olmak için tasarlanan Altivar Process, bilgi teknolojisi ve operasyonel teknolojiyi birleştirerek proses performansını iyileştiriyor. Altivar Process hız kontrol cihazları, 2 seri altında sunulan kapsamlı ürün yelpazesiyle su, atık su, maden, mineral, metal, petrol, gaz ve yiyecek içecek sektörü uygulamaları için esneklik sunuyor. Altivar™ Process ATV600 serisi akışkan uygulamaları yönetimi ve enerji tasarrufunda etkin rol oynarken, Altivar™ Process ATV900 serisi katı ve hareket uygulamalarında maksimum üretkenlik, bağlanabilirlik ve üst düzey motor kontrolü sağlıyor.
Müşteri ihtiyacına bağlı olarak duvar tipi, dikili tip, mühendisliği yapılmış panolu hız kontrol cihazları veya kabin entegrasyonu için modüler tasarıma sahip Altivar Process, orta gerilim uygulamalar için de çözüm sunuyor.

Schneider Electric, Altivar™ Process ile Endüstriyel Nesnelerin İnterneti uyumlu hız kontrol cihazları sunuyor.

Altivar Process’ten servis odaklı, yeni ATV6000
Tüm gerilimlerde 0,75 kW ile 20 MW arasında ortak bir platform sunan pazardaki tek ürün grubu olan Altivar Process, işlevsellik, performans deneyimi ve servisler aracılığıyla sağlanan destek ile kullanımı kolay bir çözüm ailesi. Şirket, son olarak bu aileye yeni ürünü ATV6000 orta gerilim sistem sürücüsünü ekledi. Bu ürün, işlem performansı ve varlık yönetimi becerilerini geliştiriyor ve böylece işletmeler, verimliliği arttırırken duruş süresinde ve enerji tüketiminde azalma sağlıyor.

Schneider Electric EcoStruxure™ Asset Advisor ile donatılan Altivar™ Process ATV6000, kurulumların işletimi ve bakımını optimum hale getirmek için eşsiz bir çözüm sunuyor. İşletmelerin, gerçek zamanlı değerlendirmeleri temel alan önleyici ve öngörücü yönetimi sayesinde motor, pompa, kompresör gibi varlıkların bakımını sağlamak için IIoT’ye bağlanmasını sağlıyor.
EcoStruxure Asset Advisor ile ATV6000, operasyonları daha verimli ve daha güvenli bir şekilde, daha fazla kullanılabilirlik ve daha yüksek kârlarla yönetmeye yardımcı olmak için verileri anlamlandırıyor.

Aynı zamanda ek maliyet yaratmadan sürdürülebilir enerji verimliliği sağlayan ATV6000, akıllı veri toplama ve gerçek zamanlı bilgiye erişimin yanı sıra, enerji performansında temel performans göstergeleri ve kullanım ömrü boyunca enerji kullanımını izleme fırsatı sağlıyor.
ATV6000, belirli ihtiyaçları karşılamak için yüksek düzeyde bir özelleştirmenin yanı sıra değişiklik ve kapsamlılaştırma için esneklik de sunuyor. Bu, söz konusu güçlük ister elektriksel ister mekanik olsun, Schneider Electric’in uygulama uzmanları ve tasarım mühendislerinin sermaye ve işletim harcamalarından tasarruf eden optimum çözümler sunacağı anlamını taşıyor.

ATV6000’in dijital becerileri ve mekanik özellikleri, operatör verimliliği, dinamik QR kodları ile kolay sorun giderme ve 10” Magelis HMI ile kullanımı kolaylaştırıyor. ATV6000’in modüler mimarisi ve önden erişim tasarımı; basit parça değişimi, daha hızlı bakım ve minimum yedek parça referansı sağlıyor.

EcoStruxure: Schneider Electric çözümlerinin belkemiği
Schneider Electric, her seviyede yenilikçi olmasını sağlayan tek, açık mimariye sahip IoT özellikli sistemi EcoStruxure ile işletmelerin güvenliğini, güvenilirliğini, verimliliğini, sürdürülebilirliğini ve bağlanabilirliğini artırmaya odaklanıyor. Bu platform ile bağlantılı ürünlerle birlikte, işletmeler için kontrol ve izleme, uygulamalar, analizler ve hizmet sağlıyor.

Şirketin IoT ve IIoT mimarilerinin kalbinde EcoStruxure platformu yer alıyor. Böylece üretim bölümünden yönetim katına kadar her şey arasında bağlantı kuruyor.
Sınıfının en iyisi OT çözümlerini yeni IT teknolojisiyle birleştiren EcoStruxure Platformu, temel olarak şunları sağlıyor:
•Enerji verimliliğini ve sürdürülebilirliği en üst düzeye çıkarır, sistemin ve makinelerin kullanılabilirliğini ve performansını optimize eder
•Operasyonların akıllı, verimli ve kârlı olmasını sağlar
•Mobil bilgi ve proaktif risk azaltma becerisi getirir
•Açık inovasyonu ve birlikte çalışabilirliği teşvik eder

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......