Eaton, Tehlikeli Alanlar için Yenilikçi LED Aydınlatma Sistemi

Eaton, Sanayilerin Tehlikeli Alanlar için Yenilikçi LED Aydınlatma ile Modernleştirilmelerine Yardımcı Oluyor

  • Yeni Eaton Crouse-Hinds series teknolojisi, geleneksel florasan aydınlatmasına kıyasla enerji maliyetlerini yüzde 40’a kadar azaltmaya yardımcı oluyor.
  • Eaton ExLin lineer LED’leri, geleneksel aydınlatma teknolojilerine kıyasla bakım maliyetlerinde çarpıcı tasarruf elde edilmesine yardımcı oluyor.

İSTANBUL … Enerji yönetimi şirketi Eaton, endüstriyel ve tehlikeli alanlarda aydınlatmada en son yeniliği olan Zone 1 ve 2 sertifikasına sahip Crouse-Hinds series CEAG ExLin lineer LED’lerini endüstriye sundu. Patlamaya karşı korumalı LED armatürü, endüstriyel müşterilere geleneksel florasan armatürlere kıyasla önemli maliyet tasarrufu sağlayabilen, yüksek güvenilirliğe sahip enerji tasarruflu aydınlatma sağlıyor.

Eaton IEC pazarlama direktörü Andrew Agan, “Zorlu ve tehlikeli ortamlar için geniş bir çözüm portföyü ile Eaton, müşterilerin tesislerini modernleştirmelerine, kesintisiz operasyonları ve artırılmış üretkenliği desteklemelerine yardımcı olmak için derin bir uzmanlık uyguluyor” dedi. “Yeni CEAG ExLin LED lineer armatürlerimiz ile endüstriyel müşteriler, aydınlatma sistemlerinin ihtiyaç duyduğu toplam maliyeti, enerji verimliliğini ve bakımını iyileştirebilirler.”

Eaton’ın zorlu ve tehlikeli alanlar için geniş kapsamlı çözümlerinin bir parçası olan ExLin armatürleri, patlayıcı ortamlarda kullanılan ekipman için Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) ve Avrupa Birliği (IECEx ve ATEX) standartlarına uygundur. Eaton’ın ExLin LED lineer armatürleri, 2×18 watt (W), 2x36W ve 2x58W tehlikeli alan florasan armatürlerinin yerini almak üzere tasarlandı. ExLin hafif ve -40 santigrat derece (ºC) ila 55ºC çalışma sıcaklığına sahip. Ek olarak, Eaton’ın özel optiği, gereken armatür sayısını azaltma potansiyeli ile gerektiğinde ışığı sağlamak için ışık dağılımını iyileştiriyor.

Eaton’ın tehlikeli yerlere yönelik Crouse-Hinds series aydınlatması hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.eaton.com/crouse-hinds adresini ziyaret edin. Eaton, çeşitli Crouse-Hinds serisi kablo bağlantı parçaları, muhafazalar, fişler ve prizler, endüstriyel aydınlatma armatürleri, sinyaller ve alarmlar ve en zorlu ortamlar için tasarlanmış elektronik bileşenler sunar. Bu ürünler endüstriyel ve imalat, madencilik, petrol ve gaz, güneş, altyapı ve diğer pazarlarda müşterilerine hizmet vermektedir.

Eaton Hakkında

Eaton’ın elektrik sektörü, güç dağıtımı ve devre koruması; yedek güç koruması; kontrol ve otomasyon; aydınlatma ve güvenlik; yapısal çözümler ve kablolama cihazları; zorlu ve tehlikeli ortamlara yönelik çözümler ve mühendislik hizmetleri alanlarında uzman küresel bir liderdir. Eaton dünya çapındaki çözümleriyle günümüzün en kritik elektrik güç yönetimi sorunlarına yanıt verecek konumdadır.

Eaton, 2018 yılında 21,6 milyar ABD doları değerinde satış gerçekleştirmiş bir enerji yönetim şirketidir. Eaton müşterilerimize elektriksel, hidrolik ve mekanik enerjiyi daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetmeleri için yardımcı olan enerji verimliliği çözümleri sunar. Şirket, enerji yönetim teknolojileri ve hizmetlerinin kullanımıyla yaşam kalitesini artırmayı ve çevreyi iyileştirmeyi ilke olarak benimsemiştir. Eaton’ın yaklaşık olarak 100.000 çalışanı vardır ve ürünleri 175’ten fazla ülkede satılmaktadır. Daha fazla bilgi için Eaton.eu adresini ziyaret ediniz.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......