Schneider Electric, dünyanın en az enerji harcayan AC/DC kontaktörünü piyasaya sürdü!

Schneider Electric’in geliştirdiği TeSys D Green kontaktör serisi, dünyanın en az enerji harcayan AC/DC kontaktörü olarak yeşil dönüşüme katkıda bulunuyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, işletmelerin enerji sorunlarını en aza indirip, verimliliği artırarak, küresel ısınmayı 2°C sınırının altında tutma vizyonu doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor. Bu doğrultuda, dünyayı kontaktör ile tanıştıran Schneider Electric, 180 yılı aşkın tarihinde bir ilke daha imza atarak “yeşil ürün” serisine bir yenisini ekledi.

Schneider Electric, dünyanın en az enerji harcayan AC/DC kontaktörünü piyasaya sürdü!

Yeşil dönüşüm sloganıyla yola çıkan TeSys D Green kontaktör serisi, inovatif elektronik bobinleri sayesinde elektromekanik tip kontaktörlere kıyasla %80’e kadar enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca, röleye gereksinim duyulmadan doğrudan PLC kontrolü, daha az referans sayısı ile yalın ve kolay ürün seçimi ve sessiz çalışma performansı gibi özellikleriyle de öne çıkıyor.

TeSys D Green kontaktör serisinin temel avantajları ise şunlar:

✔Düşük kumanda akımı ile daha az enerji tüketimi

✔80 A’e kadar doğrudan PLC kontrolü

✔Bobin akımını izleme ve kontrol imkanı, mekanik şok ve titreşim kaynaklı kontak konumu değişiminin önüne geçebilme

✔Sabit açma/kapama süresi ile işletme güvenliği

✔Donanım iyileştirme söz konusu olduğunda işletmelerdeki mevcut kontaktörlerin yerine kolayca kullanılabilme

TeSys D Green; enerji tasarrufuna ek olarak anahtarlama ve kontrol çözümleri ile güvenilir ve bağlantılı olmanın yanı sıra endüstriyel sürecin her adımında da kullanışlıdır.

Mustafa Fazlıoğlu

Mustafa FAZLIOĞLU;1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......

Next Post

QNB Finansbank'ta LAMP 83 Farkı

Per Şub 1 , 2018
LAMP 83, bankacılık sektörünün güçlü oyuncularından QNB Finansbank ile İstanbul Yeşilköy Şubesi için yeni bir aydınlatma konsepti geliştirdi. Aydınlatmada farklı sektörlere sunduğu optimal çözümlerle uzun yıllardır birçok markayla iş birliğine imza atan LAMP 83, çözüm ortağı olduğu firmalar arasına, bankacılık sektörünün önde gelen markalarından QNB Finansbank’ı da ekledi. Aydınlatma tasarımında, bankacılık sektöründe ağırlıklı […]