Eaton geniş aralıklı yeni güvenlik rölesini tanıttı

Makine İhracatçıları için Özel Olarak Geliştirilmiş Evrensel Güvenlik Rölesi  – Eaton, Geniş Aralıklı Gerilim Girişi ESR5-NO-31-UC ile Yeni Güvenlik Rölesini Tanıtıyor. 

Enerji yönetimi şirketi güvenlik rölesi portföyünü yeni ESR5-NO-31-UC ile genişletiyor. Bu cihaz, 24 V’den 230 V’ye AC veya DC’de hem küresel hem de çeşitli sistem mimarileri boyunca kullanım için uygunluğu sağlayan geniş bir gerilim aralığı için tasarlandı. Bu yüzden, röleler A.B.D içinde norm olarak kabul edilen 110 V kontrol gerilimiyle de kullanılabiliyor. Yeni güvenlik rölesi Eaton ESR5 röle ailesinin en son üyesidir. Bu güvenlik rölesinin piyasaya sürülmesi; envanter, kurulum ve satın alma ile ilişkili masrafları da azaltırken ESR5 cihazlarının evrensel uygulanabilirliğini teyit ediyor.

ESR5 NO 31 UC OOSD çıkışları tarafından oluşturulan sinyalleri işleyebilmesi ışık perdeleri gibi sensörleri bağlamayı mümkün kılıyor. Bu röle, üç adet yedek çıkış devresini ve ışık perdeleri boyunca çeşitli ek sensör tipleri için bağlantı noktalarını kullanırken, acil durdurma, güvenlik kapıları ve özel solenoidler veya solenoid devreler de ayrıca eklenebilir. Yeni güvenlik rölesi cihaz tarafından kontrol edilmekte olan farklı tipteki güvenlik sensörleri açısından büyük esneklik sunuyor. Geniş aralıklı gerilim girişinin yanı sıra, giriş ve çıkış kısımlarında bulunan pek çok bağlanabilirlik seçeneği, çok çeşitli güvenlik devrelerinde kullanılabilen tekli bir cihaz tipi gibi geniş çapta uygulamalara olanak tanıyor. Makine üreticileri ve sistem entregratörleri bu yüzden mühendislik süreçlerini basitleştirirken envanter ve yedek parça ile ilişkili masrafları azaltacak çok farklı sayıda komponente ihtiyaç duymayacaktır.

22.5 mm genişliği ile bu güvenlik rölesi önceki modelin yarısı kadar geniş olup, kontrol panelinde alandan tasarruf edebilmenizi sağlıyor. Ek olarak, -40 °C +55 °C genişletilmiş ortam sıcaklığı aralığı, mümkün olan uygulamaların sayısındaki artışa katkıda bulundu. ESR5-NO-31-UC güvenlik rölesi UL onayına sahiptir, en yüksek performans seviyesindeki işlevsel güvenliği (EN 13849’a uygun PL-e) yüksek güvenlik bütünlüğü seviyesi ( EN 62061’e uygun SIL CL-3) ile bir araya getiriyor. Şu anda piyasada olan ESR5- NO-31-UC bir önceki röle modeli ESR5-NO-31-AC DC’nin yerine geçti.

Eaton hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.eaton.eu. adresini ziyaret edin. En son güncellemeler için bizi Twitter (@ETN_EMEA) veya LinkedIn (Eaton).

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Yazar Hakkında :Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......